eTwinning projekti (2008-2010)

eTwinning projekti

eTwinning ir Eiropas Savienības Rīcības programmas Mūžizglītības jomā projekts, kas paredz Eiropas skolu sadarbību interneta vidē, veicinot IKT ieviešanu mācību procesā. eTwinning mērķis ir izglītojoša sadarbība starp Eiropas skolām, izmantojot projektu kā palīgrīku mācību procesa īstenošanai.

eTwinning Latvijā administrē v/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”. eTwinning Nacionālais atbalsta dienests sniedz gan tehnisku palīdzību, gan pedagoģiskas konsultācijas projektu realizācijā. Vairāk informācijas: http://www.etwinning.lv .

eTwinning salidojums 2011!!!

2011.gada vasarā mūsējie atkal devās uz kārtējo eTwinning salidojumu. Šoreiz stafeti no lielajiem pārņēma jaunāki skolēni- Monika, Diāna, Eduards no 5.klases un Nils no 6.klases.

„Šajā salidojumā tiešām var iemācīties kaut ko „normālu” – tās nav matemātiskas formulas, bet tas ir interesanti, aktuāli un noderīgi. Kaut biežāk būtu iespēja kaut ko tādu iemācīties!”

„Jāmācās dabaszinības!”

„Es vēl par zinātni pastāstīšu!”

„Uzzināju ļoti daudz jauna par naftas iegūšanu un kodolenerģijas izmantošanu, jo skolā to nemāca un citur to visu nevarēja pratiski izmēģināt un pārbaudīt.”

Tās ir tikai dažas atziņas, ko izteica skolēni, kas 28.-29. jūnijā Engures novadā, jūras krastā piedalījās ikgadējā eTwinning vasaras salidojumā.

eTwinning salidojums 2009 !!!

2009.gada 29.-30.jūnijā 4 Zaķumuižas pamatskolas skolēni- Landa Razgaila, Vita Ādamsone, Emīls Akulis un Artjoms Kudrjavcevs piedalījās skolu projektu eTwinning rīkotajā vasaras nometnē Kandavā.

Kandavā pulcējās ap 100 skolēnu un 35 skolotāju no dažādām Latvijas skolām. Iespēja piedalīties bija tām skolām, kuras aizvadītajā mācību gadā veiksmīgi realizēja kādu no sadarbības projektiem. Zaķumuižas pamatskolā skolēnī kopā ar angļu valodas skolotāju I.Ozolu realizēja interneta projektu ar Čehijas skolēniem.

Par aizrautīgām nodarbībām rūpējās puiši no biedrības Vēsturiski aktīvs. Skolēni apguva Livonijas laika cīņas mākslas- loka šaušanu, nažu mešanu, seno futbolu un vidusslaiku zupas vārīšanu. Skolotājiem bija iespēja pārbaudīt zināšanas, spēlējot Eiropas spēli un atbildot uz Droša interneta viktorīnas jautājumiem. Pirmās dienas noslēgumā tika uzņemta kaujas ainu filma, rekonstruējot Livonijas ordeņa un Kurzemes hercogistes cīņu. Vēsturi neapmānīsi, arī šajā kaujā uzvarēja livonieši.

Otrajā dienā skolēniem bija jāveic intelektuālā stafete, kas ietvēra kontrolpunktu atrašanu un iepriekšējā dienā apgūto zināšanu pārbaudi. Pēc tam skolēniem bija iespēja atbildēt uz jautājumiem par drošu internetu.

Nometne Kandavā noteikti ir iedvesmojusi skolēnus jauniem projektiem nākamajā mācību gadā un eTwinning programma sniedz lielisku atbalstu šo apņemšanos īstenot.

2008./2009.m.g. mūsu skolā tika aizsākti divi eTwinning projekti.

Projekts “cookIT tasteIT ictIT”.

Projekta dalībnieku skaits bija ļoti liels, jo tika iesaistīti skolēni no katras Eiropas Savienības dalībvalsts. No Latvijas šajā projektā piedalījās tikai Zaķumuižas pamatskolas skolēni.

Projekta galvenais mērķis bija iesaistīt skolēnus informācijas tehnoloģiju izmantošanā, gatavojot un nobaudot dažādus tradicionālus ēdienus. Mūsu skolas skolnieces Beāte un Inga piedalījās filmēšanā, kurā mēs demonstrējām sadarbības partneriem kā ir jācep īsti latviešu pīrāgi un rabarberu plātsmaize. Filmiņa gan pašlaik vēl tiek montēta, tāpēc plašākai publikai vēl nav piejama.

Projekta noslēgums ir paredzēts rudenī.

Projekts “Join the teenager’s life”.

Šis bija pavisam īss projekts 7.klases skolēniem, kurā bija iespēja sazināties ar Čehijas skolēniem, uzzināt par viņu ikdienu, tradīcijām, interesēm. Skolēni sagatavoja informāciju par sevi un savu valsti. Projekta raitu norisi apgrūtināja informācijas tehnoloģiju (datoru, interneta, web kameras) pieejamība Čehijas skolēniem, tomēr visgrūtāk bija vienoties par konkrētu laiku, kurā visiem skolēniem būtu iespēja vienlaicīgi sarunāties ar interneta palīdzību.

Šaubu nav, šādi projekti, kuros, izmantojot informācijas tehnoloģijas, var sazināties ar dažādu valstu vienaudžiem, Latvijā kļūst arvien populārāki. Tā ir iespēja gan uzzināt daudz ko jaunu par citām kultūrām, gan arī pilnveidot svešvalodu un komunikācijas prasmes.

Gribat zināt, kas tas ir?

www.etwinning.lv sniegs atbildes uz daudziem Jūsu jautājumiem 🙂

Angļu valodas skolotāja Inta