RAKARI

“Rakari” ir aktīvi un zinātkāri, jo ap mums ir daudz jauna un interesanta, vēl neiepazīta. Mums ļoti patīk atkārtot darbības un kustības, ko rāda draugi un pieaugušie. Ļoti interesē praktiskas darbības – bērt, liet, skrūvēt, uzlikt, attaisīt u.tml.

Sadarboties, atpazīt emocijas, sajust lietas, smaržas, temperatūras maiņu, ietērpt sajūtas vārdos,apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kļūt patstāvīgākiem mums palīdzēs skolotājas.

Mūsu moto “Palīdzi man izdarīt to pašam!” (M. Montessori)

Latvijas 102. dzimšanas dienu sagaidot, “Rakari” novēl Latvijas iedzīvotājiem būt stipriem, skaistiem, draudzīgiem, izpalīdzīgiem, smaidīgiem, veseliem, iet pastaigāties. Lai visiem būtu labi!

Daudz laimes Latvijas dzimšanas dienā!

Visi saka, visi saka:
Mārtiņdiena, Mārtiņdiena;
Kaut varētu Mārtiņdienu
Aiz ausīm noturēt!

Sagaidot Mārtiņdienu, sagaidījām arī pirmās salnas. “Rakari” Mārtiņdienā klausījās ko vēsta tautas ticējumi, minēja mīklas, gāja rotaļās un zīmēja katrs savu Mārtiņgaili.

Āra izglītības dienā 5. novembrī, kuras tēma – “Visvairāk man patīk būt ārā”, piedalījāmies arī mēs. Ņemot līdz vingrošanas riņķus un asfalta krītiņus, tūlīt pēc brokastīm, devāmies uz stadionu. Mērķis – uzzināt cik daudz dažādu izzinošu atklājumu varu gūt izmantojot vingrošanas riņķi. Bērni atklāja, ka riņķi var ripināt, tas ripo nelielu attālumu pa līdzenu virsmu, pēc tam nokrīt. No kalna riķņis ripo ātrāk un tālāk, bet uz kalna riņķi vēl neizdodās uzripināt. Riņķim ir caurs vidus, tur var iekāpt, ielēkt, iet pa riņķa malu. Ar riņķa malu var sastumt koku lapas vienā kaudzītē. To var griezt ap vidukli. Riņķi var izmantot kā savu “mājiņu”.  “Mājiņas” ir atšķīrīgas – pēc krāsas, lieluma un tā kas tajā atrodās iekšā. Ar asfalta krītiņiem “mājiņā” zīmējām dažāda garuma līnijas “īsas”, “garas”, “slīpas”, “taisnas”. Likām īsus un garus zariņus, kurus atradām tur pat tuvākā apkārtnē. Skaitījām tos un konstruējām, pēc bērnu pašu izvēles, dažādas konstrukcijas. Lielākais gandarījums bija dalīties ar savu veikumu un atklājumu. Priecīgi, pozitīvi, atklājumiem bagāti un fiziski aktīvi pavadīts laiks!

Ejot pastaigā un vērojot dabu, uzzinām kādi koki aug tuvākā apkārtnē, kādus kukaiņus un rāpuļus var sastapt rosāmies, kādi putni mīl uzkavēties koku zaros un dziedāt savas dziesmas. Bijām ievērojuši, ka lielo, augsto, plato skudru pūzni kāds neuzmanīgs vērotājs bija papostījis. Tāpēc nolēmām, EKO skolas rīcības dienas “Labie darbi planētai” ietvaros, uzbūvēt sētu apkārt skudru pūznim. Tā mēs devāmies tuvākā apkārtnē meklēt kritušus zarus, kuri lieti noderēja par sētas mietiņiem.  Viens, divi, trīs – darbiņš arī padarīts!

Šis rīts bija ļoti gaidīts, jo plānojām doties pretī skaistam, krāsainam rudenim. Lai arī laiks bija apmācies, tomēr saules stari spēja izspraukties caur biezo mākoņu segu un padarīt mūsu pārgājienu skaistu. Iepriekš bijām klausījušies latviešu tautas pasaku “Kā kokiem izgāja”, vērojuši attēlus, bet tagad, improvizēti, varējām iejusties pasakā. Pārgājiena laikā izdzīvojām četrus gadalaikus, visilgāk uzkavējāmies krāsainajā rudenī. Mūs sagaidīja gan saulīte, gan mēness, gan lācītis, gan pūce, bet vāvere bija aizsteigusies, atstājot garšīgus, veselīgus kārumus. Neliels ieskats no šodienas pastaigas.

Šodien, 15.10.20., kad lietus mākonis bija nolaidies tik zemu, un teju vai izjaucis brīnisķīgu tikšanos, stadionā pulcējās bērni, lai uzzinātu kas ir kinologi un hipologi.

Kinologi pastāstīja cik nozīmīga un neaizstājama ir suņu līdzarbošanās policijas darbā. Bērni vēroja policijas suņu un kinologu sadarbību. Paraugdemonstrējumā suņi nodemonstrēja savu meistarību noslēptā priekšmeta atrašanā, aizturot nepaklausīgu pilsoni un izpildot katru kinologa teiktu vai parādītu komandu.

Liels bija prieks par skaistajiem, spēcīgajiem zirgiem. Hipologi pastāstīja kādu lielu atbalstu policijas darbā gūst strādājot ar tik gudriem dzīvniekiem – zirgiem. Paraugdemonstrējumā, zirgi izplidīja visas hipologu norādes. Nobeigumā, katrs, kas vēlējās, varēja nostāties blakus lielajam, spēcīgajam zirgam, lai to paglaudītu.

Mēs sajutāmies droši un laimīgi.

Šomēnes “Rakari” iepazinās viens ar otru. Atklāja, ka daudz lietas var izdarīt patstāvīgi. Iepazinās ar grupas telpām un rotaļu laukumu. Veicām pirmo patstāvīgo darbu, darinot apsveikumu Tētim.

Lai kopā pavadītais laiks būtu pozitīvs, radošs un aizraujošs, bērni apguva vairākus noteikumus. Pie mums ciemojās medmāsa, kas pastāstīja, kāpēc un kā ir jāmazgā rociņas.

Ar vecāku aktīvu līdzdalību, tika izveidota “Rudens izstāde”. “Miķeļdienas” pasākumu bagātināja rotaļas, dziesmas, tautasdziesmu skandēšana un ābolu kruasānu cepšana.