GUDRINIEKI

Pirmsskolas grupā “Gudrinieki” čakli mācās un rotaļājas 4 līdz 5 gadus jauni bērni.

Dažādās nodarbībās, atbilstoši jaunajai pirmsskolas mācību programmai, ņemot vērā katra bērna individuālās attīstības īpatnības un vajadzības, tiek pievērsta uzmanība pirmo mācību iemaņu apguvei, palīdzot bērniem pilnveidoties kā personībām, izzinot pasauli un sakarības.

Gudrinieki turpina aktīvi darboties arī āra vidē, lai iepazītu tuvākajā apkārtnē sastopamos augus, dzīvniekus un sēnes, novērotu dabas parādības.

Gudriniekiem paplašināt pasaules skatījumu palīdz latviešu tautasdziesmas.

Novembris Gudriniekiem iesācies darbīgi, radoši un svinīgi. Novembra sākumā piedalījāmies āra dienās, kad visas aktivitātes un radošās darbošanās notika ārā. Gudriniekiem ļoti patīk koki, mežs un aktivitātes svaigā gaisā.

Gudrinieku ikdienā lielu lomu ieņem mežs, daba. Mēs ļoti mīlam gliemežus, gliemju un visu dzīvo dabu, tāpēc rūpējoties par mūsu draugiem mums svarīgi rūpēties, lai viņiem ir tīra un sakārtota vide, tāpēc esam iesaistījušies projektā “Cūkmens detektīvi”. Tad nu ik pa laikam apbruņojamies ar cimdiem un atkritumu maisiem dodamies lūkot cik tīra ir mūsu apkārtnē, atbrīvojam dabu no papīriem un citiem atkritumiem, lai mūsu mazajiem draugiem tie neradītu kaitējumu.

Pēc labi padarīta darba atzīmējām valsts svētku dienas, aizdedzot svecītes pa godu Lāčplēšu dienai un Latvijas 102 dzimšanas dienai.

Gudrinieki pēdējo oktobra nedēļu pavadīja garšīgi, jautri un oranži. Ķirbju nedēļa sākās ar varenu degustāciju. Degustējām visu, ko var pagatavot no ķirbja. Talkā nāca mūsu mīļie vecāki un sagādāja visu iespējamo, sākot no sēkliņas beidzot ar ķirbju kūku. Degustējām sēklas, sukādes, sulu, pašceptus cepumus, rausīšus, virtuļus, kūciņas un marinētus ķirbjus. Mīļš paldies mūsu vecākiem. Gudrinieki arī paši pagatavoja savus ķirbju cepumiņus. Ķirbju nedēļas noslēgumā – aktīvi atraktīva ballīte kopā  ar Pepiju garzeķi un konfekšu lietu.