PRĀTNIEKI

N – nesūdzamies

IE – ievērojam noteikumus

K – klausāmies skolotājā

I – interesējamies par visu apkārt notiekošo!

Šogad uzsākam jaunu posmu un sāksim gatavoties skolai, tādēļ akcentēsim valodas jomu, kā arī daudz to mācīsimies dabā.

Galvenais, kas mums šogad jāiemācās, un ko prot mūsu 5 gadus vecie bērni:

• pazīst sev nozīmīgus burtus,
  • no dažādiem materiāliem veido burtus, iepazīstot to formu un vizuālo attēlu, nosauc izveidoto burtu
  • atrod un nosauc apkārtējā vidē burtus, kurus pazīst.

5 gadus vecs bērns stāsta par sevi un piederību ģimenei, stāsta par savu dzīvesvietu un tuvākajā apkārtnē esošajiem objektiem, stāsta, kuru grupu un izglītības iestādi apmeklē.

Mācīsimies bērnudārzā un ģimenēs!

17. novembrī Prātnieki svinēja Latvijas Dzimšanas dienu. Bijām svētku drēbēs, dziedājām no galvas iemācīto Latvijas valsts himnu, klājām svētku galdu un pie skolas Latvijas kontūrā novietojām sveces.

16.11. Prātnieki paši gatavoja gardus un veselīgus augļu salātus. Mizoja, grieza un beigās nobaudīja.

Prātnieku grupa 5.11. pavadīja, mācoties ārā. Mežā no dabas materiāliem veidoja savu meža ģerboni, kopām mūsu Latviju un attīrījām no atkritumiem, kā arī mūzikas nodarbība notika āra laukumiņā!

15.10. Prātnieki tikās ar Valsts policijas darbiniekiem, un vēroja policijas zirgus un suņus. Uzzinājām, kā šie gudrie un skaistie dzīvnieki kalpo cilvēku aizstāvībai, un cik tie ir trenēti un gudri. Zirgi rikšoja riksī un soļoja cieši blakus, bet policijas suns pēc komandas uzbruka mērķim! Zirgus un suņus varējām arī paglaudīt.

Šodien, 16.10., “Rīgas mežu” mežsargs Vents Arnis dalījās ar zināšanām un prasmēm ar “Prātnieku” grupu. Runājām par mežu tipiem, par mežsargu pienākumiem mežā un to, kā noteikt koka vecumu, skaitot celmam vai koka ripai joslas. Notika baļķu zāģēšanas paraugdemonstrējums, un katrs bērns tika pie savas koka ripas!

Šodien, 9.10., Prātnieki kārtējoreiz apmeklēja ciemata bibliotēku, mācījās burtus svaigā gaisā un gāja āra rotaļās. Paldies atsaucīgajai bibliotekārei Ilzei!

8.10. Prātnieku grupa devās burvīgā rudens pārgājienā uz Sauleskalnu, pa ceļam dziedot dziesmas ar mūzikas skolotāju, pētot kokus, meklējot un atzīmējot darba lapās visu dabā pamanīto, un cienājoties ar avota ūdeni.

Kamēr laukā vēl silts un saulains laiks, Prātnieki steidz izbaudīt Sporta dienu Zaķumuižas stadionā! Lēcām rotaļās, vingrojām, skrējām stafetes un priecājāmies par krāsaino bumbiņu salūtu, bet beigās saņēmām medaļas par dalību sporta aktivitātēs. Prātniekiem bija priecīga un izdevusies diena!

Septembrī Prātnieki paguva izbaudīt vēl kādu burvīgu notikumu. 16.09.2020 Prātnieki devās interesantā un darbīgā pārgājienā “Rudens dārzs” uz mūsu skolotājas Rutas dārzu iepazīt rudens veltes un dārza darbus. Pa ceļam vācām malku, iepazinām meža augus un sēnes, dārzā rakām bietes, iepazinām un nogaršojām dažādus rudens dārzeņus un augļus, un cepām desiņas. Prātnieki raženi pastrādāja un kārtīgi atpūtās! 🙂